Prefabrykowane
Więźby Tradycyjne

Łączymy tradycję z nowoczesnością

Naszymi produktami odpowiadamy na szeroką potrzebę rynku i różnych rodzajów budownictwa.  Więźby produkowane są z drewna sosnowego i świerkowego.

W trakcie procesu produkcyjnego wykorzystujemy drewno konstrukcyjne o klasie wytrzymałości C24 i C24M, drewno konstrukcyjne lite złączane na złącza klinowe w klasie C24, drewno lite klejone warstwowo w klasie C24, a także drewno klejone warstwowo o klasie GL24.

ZObacz jak łatwo zamówić i kontrolować cały proces

dobieramy najlepsze rozwiązania dla każdego dachu

1. Zamawianie

Nowoczesna, intuicyjna aplikacja mobilna o przeglądarkowa, która gwarantuje szybkie oraz bezproblemowe złożenie zamówienia. Umożliwia także  monitorowanie postępu zleceń przez cały proces ich realizacji.

2. Skanowanie

Zaawansowane technologicznie urządzenia pozwalają nam na skanowanie stanu rzeczywistego budowy. Tworzą chmurę punktów tak, aby projekt został wykonany z dokładnością do 0,1 milimetra.

3. Projektowanie

Tworzymy trójwymiarowy model więźby dachowej, dokładnie planując połączenia między wszystkimi elementami. Dodatkowo, numerujemy wszystkie elementy, generujemy instrukcję złożenia, a także poglądowy widok 3D i rozstrzelenie.

4. Przetarcie

W oparciu o najnowszą technologię i skanery laserowe ustalamy optymalny model drewna okrągłego w celu otrzymania wymaganych parametrów wytrzymałościowych drewna konstrukcyjnego. Pozwala to również zminimalizować koszty produkcji więźby do cen nieosiągalnych dla naszej konkurencji.

5. Prefabrykacja

Automatyczne obrabiarki CNC „wycinają” połączenia w poszczególnych elementach z dokładnością do 1 milimetra. Dzięki temu więźba jest całkowicie przygotowana do montażu i nie wymaga nawiercania, skracania czy zacinania.

6. Złożenie

Skanowanie i prefabrykacja zapewniają, że wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Przekłada się to na znaczne zmniejszenie liczby osób niezbędnych do montażu więźby. Jednocześnie skraca czas złożenia nawet do 1 dnia.

Poznaj zalety naszych Prefabrykowanych więźb dachowych

  • Projekt więźby prefabrykowanej przygotowany przez własne biuro projektowe.
  • Możliwość zaimpregnowania przeciw grzybom, pleśniom, owadom.
  • Precyzja połączeń ciesielskich niemożliwa do osiągnięcia na placu budowy.
  • Niższa cena realizacji inwestycji, skrócenie czasu budowy.
  • Czysty, łatwy i szybki montaż na budowie na podstawie dołączonego schematu.
  • Optymalne wykorzystanie materiału.
  • Zróżnicowane możliwości obróbki.
  • Doskonała estetyka i trwałość konstrukcji.
ZADZWOŃ DO NAS I SPYTAJ O OFERTĘ +48 54 286 50 44